Селфі хвороба чи захоплення!?

Содержание

Слайд 2

Се́лфі (англ. Selfie; від англ. self — сам, само) — вид

Се́лфі (англ. Selfie; від англ. self — сам, само) — вид фотографії, автопортрет, зроблений за допомогою камери смартфону, фотоапарата чи веб-камери. Може бути

зроблений фотографуванням як власного вигляду так і його відображення у дзеркалі. Часто користувачі одразу завантажують селфі на власні сторінки у соціальних мережах.
Цей вид фотографії медіадослідники із Graduate Center у Нью-Йорку називають одним із феноменів електронної сучасності.Вперше поняття «селфі» з'явилося на австралійських інтернет-форумах у 2002 році і отримало широку популярність на початку 2010-х років через поширення мобільних пристроїв з фотокамерами та розвитком мобільних додатків, таких як Instagram.
Слайд 3

Історія виникнення селфі

Історія виникнення селфі

Слайд 4

Фотоавтопортрети існували в менш поширеній формі приблизно з моменту появи портативної

Фотоавтопортрети існували в менш поширеній формі приблизно з моменту появи портативної

фотокамери Brownie фірми Kodak(1900 рік). Метод, як правило, був заснований на фотографуванні власного відображення в дзеркалі, нерухомість камери забезпечувалася штативом, дивлячись у видошукач фотограф кадрував майбутній знімок. Велика княжна Анастасія Миколаївна у віці 13 років була одним з перших підлітків, яка могла зробити свою власну фотографію за допомогою дзеркала, щоб надіслати другу в 1914 році. У листі, яке супроводжувало фотографію, вона писала: «Я зробила цю картину дивлячись в дзеркало. Це було дуже складно, так як мої руки тремтіли».
Слайд 5

Найперше використання слова selfie можна відзначити ще в 2002 році. Вперше

Найперше використання слова selfie можна відзначити ще в 2002 році. Вперше воно з'явилося

в Австралії, на інтернет-форумі ABC Online 13 вересня 2002 року. Пізніше в 2005 році термін обговорювався фотографом Джимом Краузе, хоча фотографії в жанрі «Селфі» знімалися набагато раніше. На початку 2000-х, до того як Facebook стала домінуючою соціальною мережею, «самознімки» були широко поширені на MySpace. Проте, як розповідає письменник Кейт Лосс, між 2006 і 2009 рр. (коли Facebook стала більш популярною, ніж MySpace) селфі стали носити репутацію поганого смаку для користувачів нової соціальної мережі Facebook, оскільки це вважалося пережитком менш популярної соціальної мережі MySpace (тоді Селфі також називалися «MySpace pic»). Ранні аватари Facebook, на відмінно від MySpace, навпаки, як правило, були добре сфокусованими і більш формальними, і знімки вироблялися на відстані. Розвиток мобільних телефонів і поява у них фотокамер та, особливо, фронтальних камер і поширення додатків, таких як Instagram, призвело до відродження селфі на початку 2010-х років.
Слайд 6

В дитинстві також селфі ми зустріли в мультфільмі “ну погоди” коли

В дитинстві також селфі ми зустріли в мультфільмі “ну погоди” коли

вовк на змаганнях фотографував сам себе…
Слайд 7

Але не все селфі є таким веселим і безпечним для життя …

Але не все селфі є таким веселим і безпечним для життя


Слайд 8

Смертельне селфі стало прич иною загбелі юнака 24-річний мешканець Києва поліз

Смертельне селфі стало прич
иною загбелі юнака
24-річний мешканець Києва поліз на дах

електропотяга на станції залізнично-дорожнього вокзалу "Київ-Московський". Але сфотографуватися не встиг: доторкнувшись до проводів електронапруги, отримав потужний розряд, — повідомили в міліції.
Слайд 9

Під час фотографування впав в водоспад 20-річний житель села Німшин Галицького району

Під час фотографування впав в водоспад 20-річний житель села Німшин Галицького

району
Слайд 10

Цікавинки

Цікавинки

Слайд 11

У 2011 році британський фотограф Девід Слейтер під час своєї подорожі

У 2011 році британський фотограф Девід Слейтер під час своєї подорожі

по Індонезії, намагаючись зробити фото чорних макак, встановив на штативі камеру, але одна з мавп її викрала і зробила кілька сот знімків, в тому числі і автопортрети. Пізніше ці фотографії викликали суперечку щодо авторських прав між фотографом та Фондом Вікімедіа, куди вони були завантаженні як фотографії з вільною ліцензією. Девід Слейтер вимагав виплатити йому гонорар за використання цих фотографій або ж видалити їх, адже вважав що авторські права належать йому. Зі свого боку представники Вікімедії заявляли, що пан Слейтер не володіє правом на ці зображення, оскільки знімки робив не він, а мавпа, якій він залишив ввімкнену камеру.
Слайд 12

Отже, підведемо підсумки. Селфі це захоплення але якщо дуже захопитись цим

Отже, підведемо підсумки.
Селфі це захоплення але якщо дуже захопитись цим

то таке захоплення переросте в хворобу.